אומץ לחרדים || כולנו ידענו, רק ההורים חשבו שאנחנו במתמידים

Education

ראיתי את הבחור החסידי עומד שם ומעיין בספר, והזיכרון הזה חזר אלי. זיכרון מגיל ארבע עשרה חמש עשרה או שש עשרה, הזיכרון הברור של “סצנת המין” הראשונה שאי פעם ראיתי כתובה בספר.

אני זוכר את המילים אני זוכר את ההרגשה ואת התחושות החזקות שגאו בי, ובעיקר אני זוכר את תחושת האשמה. ידעתי שזה רע, ידעתי שזה לא בסדר.

לא וזה לא היה בתל אביב או באילת. זה היה בחנות הספרים שרחוקה חמש דקות נסיעה על האופנים, ושכמותה יש בצמוד או בתוך כל שכונה חרדית.

ולחנות הזו חזרתי כמה וכמה פעמים למצוא את מה שבשום מקום אחר לא גילו לי, לא סיפרו לי ולא לימדו אותי.
ושם מצאתי עולם חדש שבגמרא היה מופיע במטושטש.

ובכל פעם שהייתי נכנס לחנות, היה עוזב בביישנות נער אחר את הספרים שגם הוא גילה, ושנינו היינו שומרים בסוד את מה שרק שינינו ידענו, ומה שכל הנערים בשכונה ידעו, ומה שבאמת כולנו ידענו.

ורק ההורים חשבו שאנחנו במתמידים.

ואנחנו הרגשנו עבריינים ובכל פעם הבטחנו לעצמינו, שזו פעם אחרונה, כי לא היה לנו אם אף אחד לדבר על זה, זה דבר שלא מדברים עליו.

אני מסתכל אחורנית ואני אומר לעצמי למה לעזאזל אף אחד לא קרא לי בגיל שש עשרה ואמר לי כך וכל העולם עובד, אלו הם ההרגשות שלך, וזה מה שיקרה לך, כך וכך תעשה או כך וכך אל תעשה, למה הייתי צריך למצוא את הספרים לחינוך מיני על המדפים של חנות הספרים!?

חברים יקרים,
זה נושא שאני חייב לכתוב עליו. אם אני לא יעשה את זה, אף אחד אחר לא יעשה. אני רוצה שהבנים והתלמידים שלי יוכלו לדבר איתי, או עם המשגיח בישיבה.

אני רוצה שנהיה מודעים למציאות, והמקום היחיד שאני יכול להוציא את המסר החוצה, המסר שמהר מאוד חוזר פנימה, הוא כאן באתר “מסובין”.

העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו, לא בגלל האנשים שעושים רע, אלא בגלל אלו שלא עושים דבר בעניין.

(אלברט אינשטיין)

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה