אומץ לחרדים || גם אני הייתי סוג של “ילד מסדרון”.

בפינה

את התמונה הזאת צילמתי הבוקר ב”חיידר” בקרית ספר, היא מראה מציאות שלא קיימת רק “אצלינו”, כי בכל מוסד ומגזר יש את “ילדי המסדרונות”

אבל, אצלינו זה חמור יותר!

המציאות בה אתה דורש מעשרות אלפי ילדים לצעוד במסלול המוכר של לימודים לימודים לימודים תורה תורה תורה גמרא גמרא גמרא שטייגן שטייגן שטייגן….

היא מציאות נוראית בה נאבדים סובלים ומתייאשים, כל אלה שלא בדיוק מתאימים למסגרת.

ומלבד אלו שאת תוצאות החינוך המפעלי אנו רואים עליהם בשטח, כדוגמת נערי עלם והנשירה הגלויה והסמויה,
קיימת מציאות של דור שלם של אנשים אבודים חסרי תכלית ומשמעות, שהסיבה היחידה לעצם היותם כחרדים היא שההורים שלהם חרדים. אנשים חסרי עמוד שדרה, חשיבה ודעה אישית. ומלבד השטיפת מוח של דגל ה”לשם שמים” במסגרתו הם מקדשים מלחמה על שטויות והבלים,

הם מניפים את דגל הבורות ומצדיעים לבטלנות, מתוך אידיאל כביכול אלוהי שמורה להם לעשות כלום מלבד המשך החינוך לטמטום קיצוניות וכלום.

אני לא רוצה להכליל, ואני לא חושב שיש מישהו שהוא לא חרדי שיכול להתנשא בפטרונות, כי לא מצאתי משהוא יותר טוב במקומות אחרים. אי אפשר לעשות השוואות, לכל מגזר יש את ההצלחות והכשלונות שלו, ואין אף אחד שיכול להתחרות בהצלחות רבות בתחומים רבים.

(עם נעזוב רגע את נושא הדת והאמונה שאותו לא לא נפתור כאן בויכוח)

אבל הילדים שלי לומדים בחיידר והילדות שלי בבית יעקב, ואני לא יכול להעלים עין מפיגור סביבתי נרכש!
מהפחד שלי שהבן שלי יאבד רוחנית נפשית ופיזית, רק בגלל שהוא לא כמו כולם.

אני מתפלל שהילדים שלי לא ישברו מלהיות כמו כולם במפעלי החינוך החרדי, ואעשה הכל לתת להם את האומץ להיות מה שהם, גם אני הייתי סוג של “ילד מסדרון”

וכן יצאתי עם קצת אומץ.

ילד, לך תשנה את העולם, אני מאמין בך!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה