“אומץ לחרדים” אומן הגרפיטי החרדי || לא מפחד מביקורת.

ביקורת שנשלחה אלי ע"י אנונימי, ששלח את המשפט בתוספת איחולים רדודים...
ביקורת שנשלחה אלי ע”י אנונימי, ששלח את המשפט בתוספת איחולים רדודים…

אני מקבל כל הזמן ביקורת. בחלקה זו ביקורת בונה בסגנון של “אתה לא חרדי” או “לך לעזאזל” קיימת ביקורת בונה בסגנון של “לא צריך לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ” או “אתה עושה חילול ה” וכמובן שיש ביקורת בונה בסגנון של “אתה ונדליסט משועמם” או “אתה מבזבז את הזמן לא תשנה כלום”

המכנה המשותף לביקורת הבונה הזאת, שהיא לא באמת “שאלה” אלה היא תשובה לשואל במסווה של שאלה.
המבקר הדגול שליט”א, חי בעולם שלו, ומה שאני עושה, מציב לו איזו שהיא הפרעה בדרך (רציתי להגיד “מראה” אבל זה פלסטיקי מידי) והדרך שלו להתמודד עם המכשול, היא לא לגעת בבעיה, אלה לנפנף אותה הצידה, בהסברים ושאלות מתחכמות.

עם כל הביקורות האלה אני יכול להתמודד, פיס אוף קייק.

אבל יש לפעמים, מול ביקורת אמיתית וחסרת פחד, עמוקה וישירה, בלי שום רצון להתחנף ובלי רצון לפגוע, ובעיקר ביקורת שניתנת מפי אנשים שעברו את השלב הזה של “מה יגידו” ואנשים שמוכנים לקבל את השני איך שהוא כמו שהוא, ובשבילהם זה לא משפט שרק תלוי על המקרר, זו ביקורת שיתכן שנאמרה בשקט ובפרטיות בלי הכרזות וויכוחים,לפעמים זו מילה או משפט קצר, שיכול למלאות ספרים שלמים, ביקורת שהגיע ממחשבה וכאב, ביקורת שמחמתה אני נשאר בתמיהה, מחשבה, ספק, ובאלם קול ומקלדת.

אני לא יודע הכל, אני חושב שאני יודע שאני לא יודע הכל, וגם את זה אני לא יודע בוודאות,

לפעמים אני תועה, לפעמים? המון פעמים, המון פעמים אני גם תוהה, אולי איבדתי את הדרך? אולי אני רוכב על סוס דוהר בקול רעש גדול, בצלצולים ובשקשוק חרבות, אל תוך שביל שיביא אותי לכלום. ומול זה, אני צריך לשאול את עצמי, בכנות ובאומץ, האם חקרתי ובדקתי היטב? או האם השגתי את מה שרציתי לשמוע, האם אלו שאלות או האם אלו הן תשובות? האם זהו גיבוב של מילים גבוהות שבאות לכסות על מציאות רדודה?
האם ככה נוח לי וככה נדמה לי, או האם זו המציאות האמיתית.

והכאב,

הכאב הוא גדול ואמיתי, והכאב הוא נוקב ולא מוותר לרגע.

והכאב הזה הוא הצלצול שלא מפסיק רגע ואומר, די! אל תתעצל!! וחקרת ודרשת היטב!!!

זו היא הביקורת.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כמה הארות שלי בעניין “שלד רעיוני” למעוניינים. הרעיונות כתובים ממעוף הציפור; כל אחד מהם ראוי… המשך לקרוא גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כתיבת תגובה