אומנויות לחימה כמשל || מהות הנינג’ה מול אומניות הלחימה

hatsumi (1)
המאסטר של השיטה, הצומי מאסקי.

ישי אמנו | ידעתם שפרוש המילה “נינג’ה” הוא מרגל, הרבה חושבים שנינג’ה זה משהו דמיוני מהסרטים ולא מודעים לאמת הגדולה שהנינג’ה של פעם זה המוסד והשב”כ של עם ישראל של היום (ואת זה אפשר לראות קצת בכתבה הקודמת “הסוד של נינג’ה מאסטר נחשף – חכמה עתיקה ומסתורית”). הנינג’ות היו יחידת העילית של הקייסרים היפנים של פעם,

בתקופה שצריכים לזכור מפגש הלחימה בין החיילים לא היה במרחק מאחורי מבנה עם קנה של רובה רימונים או טילים, אלא מפגש אישי אחד על אחד או יותר בקרב פנים אל פנים, עם חרבות חניתות סכינים ושאר כלי לחימה קרים של אז והאכזריות הגדולה של המזרח. לכן

הידע שלהם בעימות לאומני מאיים של אחד על אחד הוא עצום מלא בחכמה אדירה בפני עצמה, מה שהיום אין מספיק התמקדות בזה. כל אומנות לחימה יש בה את המיוחדות שלה וזה ברור, אבל צריך לשים לב שהנינג’ות הטילו אימה על כל המזרח בתקופתם עד כדי כך שלא ידעו האם הם בני אדם רגילים או יצורים על אנושיים עם כוחות על טבעיים

לאור הצלחתם במשימות שונות ומשונות וזה עובדה היסטורית לכן בסרטים תמיד מציגים אותם כמשהו מופלא נכון שיש הפרזות כדרכם של הסרטים אבל ישנם הרבה נקודות של אמת שבגללן התסריטאים לקחו את העלילות לכיוון זה, ואת זה יודע ומבין רק מי שצלל באומנות הזו לעומקה והוא יכול להבין למה זה כך. והיום הרבה חושבים שהקרב מגע שלנו הוא הכי יעיל כי הוא פיתוח שלנו ויש גם גאווה ישראלית בנושא, וזה נכון שהוא בלול משלל אומנויות לחימה וגם כמה דברים חדשים.

ראש השיטה של הקרב המגע הגיע לטאי קאי (מחנה אימונים עולמי) של המאסטר של השיטה הצומי מאסקי, והצומי בעצמו העיד עליו שהוא לוחם אמתי. אבל אם נשים לב נבחין שהקרב מגע של הנינג’ות משתרע על רקע תקופה של אלף שנה ואלפי קרבות עקובים מדם והחכמה והשכלול שהשקיעו שם עצום מאד, לעומת הקרב מגע של היום שפותח בדור שתשעים אחוז מהקרבות בו הם בנשק חם וכן שאר האומנויות שבלולות בו זה אותם אומנויות שהנינג’ות הטילו אימה עליהם, אין כאן עניין של השוואה כל אומנות היא מעולה וקטלנית בדרכה שלה אבל חשוב גם להסתכל באופן אובייקטיבי. הרי היום אין הרבה התנסויות בעימות חזיתי בנשק קר וידיים ריקות. לכן אם נזיז קצת את ענין המותגים הצידה ונחפש בעין האמת משהו שיכול להציל את חיינו במידה ונצטרך למצב של ידיים ריקות, כמובן שכל אומנות יכולה לעזור במצב זה.

אבל מומלץ מאד למי שרוצה לרכוש התמחות מעמיקה יותר בעולם הלחימה של הידיים ריקות הן בפן הטכני, והן בפן המנטלי שהוא עיקר גדול בקרב, עליו לדעת שבנינג’וטסו יש גם את הלימוד המדהים של:

איך לשנות את פנימיותו של האדם להוויה של לוחם שלא נרתע וחווה אמוציות רגשיות באיום הכי מלחיץ.

היתרון הזה הינו דבר שלא נתקלתי בו באף אומנות לחימה, ובעצם זהו אחד הכלים החשובים ביותר במצב סכנה  אמתי, ובנוסף השיטות הטכניות והמנטליות, איך לבטל יריב ממצב של אמוק ואדרנלין שאז מאד קשה אתו למצב של כניעה או ויתור על הקרב. ואת זה מבין כל מי שהיה בסיטואציה של לחימה באמת. 

הרבה מאומנויות הלחימה ובעיקר המערביות משקיפים על הקרב כחזק מול חזק הנינג’ה מסתכל על הקרב כמשחק בהצלפה במגדל קלפים.

הנינג’ה תמיד יחפש את הדרך הקלה והפשוטה בלי שום מפגני ראווה במטרה לסיים את הסיפור.

ישי אמנו עף באוויר

הלוחם הגס מסתכל על הלחימה ביריב כבולדוזר הבא להוריד בניין בעוד שהנינג’ה מנפץ את תומכי הבניין וגורם להתרסקות שלו.

אצל רוב העולם בגלל הרצון בקרב להכות בדמות האדם אשר מולו עיקר התפיסה להכות בפנים כי שם נתפס האדם. ובעיקר באגרוף גס. אצל הנינג’ה אין גאווה בקרב וכל מהותו לסיים המתקפה כאשר לא משנה לו הדמות מאחורי המכות. לכן מכותיו רק לאזור התורפה במגוון אפשרויות מכות כף היד והאצבעות אשר יחדרו לכל אזור רצוי כניתוח מדויק.

כאשר הלוחם הגס מכה בפנים אשר עצם הגולגולת חזקה ומסתכן בשבירת אצבעותיו שלו עצמו.

הנינג’ה יכה בכל אזורי הצוואר כאשר זהו כמו להכות בספוג אשר שק האגרוף יותר קשה ממנו. הוא יכה בכבד, בכליות, בחוליות השדרה, בשק האיבר, בעיניים, בעור התוף ובכל המקומות נטולי הגנה ושרירים חזקים אשר ההכאה בהם נותנים הלם חזק גם באדם המלא אדרנלין או הבריון הגדול וכך גם יכול לבצע בריחים בקלות או להשבית בלי שום בריח.

בעוד שהלוחם הגס נאבק כוח בכוח. וכן כמו שלאריה אי אפשר לשים כפפות אי אפשר לשים נינג’ה בזירה בגלל שחכמתו לא בנויה לראוות הגאווה שבכוח אלא ליכולת הכאה ללא חוקים כאשר החוק היחיד הוא הוצאה מכלל חיים או השבתה הכי מהירה וקצרה.

נינג’וטסו ישראל “אומנות הנינג’ה” תירגול.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות ישי אמנו

ישי אמנו

מאמן בכיר דאן 5 נינג’וטסו ישראל – Master Instructor.
הוסמך על ידי – Tel-Aviv University – Sports.

בדוק גם

הלל קלמן || השדולה לשוויון הזדמנויות לציבור החרדי

  לאחרונה הגיע מספר החרדים לשיא נוסף. 50% מהגברים ו70% מהנשים משתתפים בשוק התעסוקה. יחד… המשך לקרוא הלל קלמן || השדולה לשוויון הזדמנויות לציבור החרדי

כתיבת תגובה