אהרן רזאל || לא מוכן להיות “קוף אחרי האבולוציה”

אבולוציה מול דת

אלעד קפלן | בדרך חזרה הביתה שמעתי ברדיו את הידיעה המרעישה על מעלליו של הזמר יונתן רזאל, שלפי דיווח של גלי צה”ל “השחית תערוכה בנושא האבולוציה” כאשר הופיע בבית ספר במהלך “יום האחדות”.

בשמיעת הדברים דמיינתי את התמונה הפופולרית בה קוף מתפתח לאדם ותהיתי על מה ולמה יצאה חמתו של הזמר.

אז חזרתי הביתה ומצאתי שמדובר בטמטום הזה.

תיאור לפיו אנשי דת באשר הם (מה כבר ההבדל בין האייתוללה ח’ומייני, הרבי מלובביץ, הדלאי לאמה והאפיפיור?) מאמינים ב”מוטיבים גזעניים”, בעוד דרוויניסטים באשר הם נטולי מוטיבים גזעניים לחלוטין (וששש, שאף אחד לא יספר לתלמידים התמימים את השפעת תורת האבולוציה והדרוויניזם החברתי על איזו מפלגה גרמנית אי שם בשנות ה-30 של המאה ה-20).

ובקיצור, תערוכה שמטיפה לדיכוטומיות שקריות המבוססות על שנאת האחר במקום לשיח של כבוד והקשבה. בבית ספר שלא מסוגל להגיד את האמירות החינוכיות הפשוטות ביותר: שדת אינה מחייבת גזענות, מדע אינו חסין ממנה, ודת ומדע אינם בהכרח עומדים בסתירה זו לזה.

אז אני חלילה לא בעד השחתת שלטים בבית ספר, אפילו כשהם פוגעים באינטליגנציה של התלמידים וחותרים תחת היסודות הבסיסיים של מסגרת חינוכית, אבל…

אני כן בעד דיוק בעובדות.

לידיעת גלי צה”ל: הזמר יונתן רזאל לא השחית תערוכה בנושא “האבולוציה” – הוא השחית תערוכת שנאה מלאת בורות. זו צריכה להיות הכותרת.

(קרדיט לתמונה: שמואל מוניץ, גלי צה”ל)

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כמה הארות שלי בעניין “שלד רעיוני” למעוניינים. הרעיונות כתובים ממעוף הציפור; כל אחד מהם ראוי… המשך לקרוא גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כתיבת תגובה