אבק לשון הרע || היום כד באלול, 92 שנה לפטירתו של החפץ חיים.

היום יום רביעי כ”ד באלול יום פטירתו של רבי ישראל מאיר הכהן מראדין (י”א בשבט ה’תקצ”ט 1839 – כ”ד באלול ה’תרצ”ג 1933) מחשובי הרבנים בדור שלפני השואה. מחבר הספרים משנה ברורה וחפץ חיים. מכונה “החפץ חיים” על שם ספרו העוסק בהלכות לשון הרע.

את הארץ פוקדת מאמש סופת אובך וחול הרב ריכטר אומר שמזג האוויר הזה “בא לומר להיזהר גם מאבק לשון הרע..”.

הדליקו לע”נ נר, תנו פרוטה לצדקה וטוב ללמוד מספר הלכות בנושא שמירת הלשון” ולקבל קבלה אישית להזהר בהלכות “לשון הרע” ובקשו כל אשר על ליבכם…

Yisrael_Meir_Kaganה’חפץ חיים’: כל הגולה נעשתה כמדורה של אש בגלל המחלוקות והחרמות בעולם החרדי

לפני השואה, ה’חפץ חיים’ באגרתו התרעם על המחלוקות, ההכפשות והחרמות שקיימות בעולם החרדי, עד ש”נעשתה כל הגולה כמדורה של אש”. אלו דבריו המלאים:

“צר לי מאוד ממה שנתרבה המחלוקת בישראל, והוא מה שנתחדש מדי יום ויום צדדים וצדי צדדים, והכול בפרסיא, על ידי שמדפיסים גיליונות הרבה לכל צד ומשלחים לכל פנה ופנה, זה פונה ומרבה חתימות לצד שלו ומבזה לצד שכנגדו, וזה להפך. וראיתי לאחד שכותב – כל המרבה בחתימות הרי זה משובח, ואני אומר: שכול המרבה – הוא מרבה מחלוקות בישראל. הכלל, נעשתה כל הגולה כמדורה של אש, שאין לך יום שאין מגיע לידי נגד רצוני עיתונים וגיליונות מכל צד ששופך בוז על הצד שכנגדו, ומאוד צר לי שגם על ארצנו הקדושה הצליח מעשה שטן, וגם היא נפלה ברשת המחלוקת, ולא אדע מי התיר להם עוון לשון הרע ועוון מחלוקת שהוא עוון גדול ונורא” (האיגרת מופיעה בספר ‘כנסת ישראל’, כרך ט”ז עמ’ 111).

החפץ חיים בדרכו לכינוס הראשון של אגודת ישראל בשנת תרפ”ג (1923) הסרטה נדירה!

מחיבוריו:

משנה ברורה, חפץ חיים, שמירת הלשון, זכור למרים, אהבת חסד, מחנה ישראל, ליקוטי הלכות, נדחי ישראל, ספר המצוות הקצר, חומת הדת ועוד.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה