אבל כבד יורד על בני ברק

עלה מוות בחלונינו - הרוג שני מהלווית הרב וואזנר זצ"ל
עלה מוות בחלונינו – הרוג שני מהלווית הרב וואזנר זצ”ל

עם היוודע על מותו של הרוג נוסף, הקדוש יצחק סאמעט זצ”ל שנפצע אנושות בהלווית הרב וואזנר זצ”ל.

הקדוש יצחק סאמאט הפצוע אנושות מהלווית הרב וואזנר נפטר הבוקר בבית החולים בלינסון, בבי”ח נמצאים פצועים נוספים.

בשורת האיוב על מותו בטרם עת של הפצוע השני באסון בני ברק מכה בתדהמה ובצער עמוק את תושבי העיר בני ברק בה התרחש האסון, שככל שאנו נוברים בהיסטוריה היהודית שלנו אסון בסדר גודל כזה ובמעמד מסוג זה לא קרה במאה שנים האחרונות במקומותינו.

חופשות רבות מתבטלות ומשפחות רבות בוחרות לחזור לביתן לערוך חשבון נפש בתוך ימי החג, שהפכו באחת מיום טוב ליגון ומשמחה לאבל, הציבור מוכה הכאב שמוביל בפעם השניה בתוך יומיים את הטובים שבבניו. והשאלה הנשאלת מה עשה השם לארץ ככה? מה חורי האף הגדול הזה? איפה ההנהגה העירונית שתתן תשובות לשאלות הקשות שכל בית היום בישראל שואל בימים אלו? מה פשר השתיקה ? מדוע מאף בית  מגדולי התורה שבעירנו לא יוצאת הדרכה והכוונה מה עלינו לעשות בשעה הקשה הזו?

בבני ברק חוקים נקבעים בדם עד מתי?
בבני ברק חוקים נקבעים בדם עד מתי?

דובר עיריית בני ברק, אברהם טננבוים, מסר בתגובתו לאסון כי העירייה איננה מארגנת הלוויות, העירייה נתבקשה לעזור בפרטים הטכניים הקשורים להלוויה ואכן פעלה בהתאם. למה שקרה בהלוויה אין קשר לעירייה ואין זה מתפקידנו לאבטח באירועים מסוג זה. ומה גם שאין זה אירוע עירוני בהפקת העירייה, ואין זה תפקידינו.

האחריות כולה מונחת על מארגני ההלוויה. “אין זה העניין שלנו”. 

 

 

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים
מסובין - חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת בצפון בני-ברק ותחנה אחרת בדרך ליציאה… המשך לקרוא בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

2 תגובות

 1. sahararozen@gmail.com'
  שרה רוזנבלט

  לאחר שקראתי את תגובתו של דובר העיריה מר טננבוים אני מזועזעת משאננות לגורלם המר של הרוגי הארוע ומפציעתם של רבים , הלו קרה כאן מחדל גדול אשר לא ניתן לעבור על ארוע זה בכזו שאננות … מצורף כאן תגובת הדובר.. דובר עיריית בני ברק, אברהם טננבוים, אמר בהתייחסו לאסון כי “העירייה לא ארגנה את ההלוויה, היא לא מארגנת הלוויות. העירייה בסך הכול התבקשה לעזור בכמה דברים טכניים, ומה שהתבקשה היא עשתה. מה שקרה לא קשור לעירייה. לא אנחנו מאבטחים ולא אנחנו עושים את כל הדברים האלה. ממתי עירייה עושה את כל הדברים האלה? מה, זה אירוע עירוני? היתה הלוויה. מי ארגן את הלוויה? זה לא עניין שלנו”.

  טננבוים אמר עוד כי “העירייה התבקשה לעזור בדברים טכניים בשטח בית העלמין ולא מחוצה לו, למשל בבית העלמין להרוס קירות – היא הרסה קירות. בית העלמין קטן וצפוף. ביקשו מאיתנו להרוס קיר בבית העלמין כדי שיותר אנשים יוכלו להיכנס, אז שלחנו פועלים באמצע הלילה כדי להרוס את הקיר. ביקשו מאיתנו להאיר את בית העלמין – העירייה האירה את בית העלמין, כי הכול היה חשוך שם. העירייה התבקשה לספק מים – העירייה סיפקה מים. יותר מזה, האבטחה הוא לא תפקידה של העירייה, היא לא עוסקת באבטחה, בשטח בית העלמין לא היתה בעיה ומה שקרה ברחובות לא קשור אלינו”.

  טננבוים הוסיף כי יידרשו הסקת מסקנות והפקת לקחים: “נאמר שהטעות הייתה שהיו צריכים להוציא את הנפטר שלא דרך המדרגות. דובר תחילה שיעבירו אותו מכיוון רחוב הלפרין. ברחוב הזה אין מדרגות ולא היה קורה דבר כזה. ברחוב רגיל אין בעיה, אבל מישהו החליט ברגע האחרון להוציא את הנפטר דרך המדרגות של בית המדרש, שם הוא היה. כשיש הרבה מדרגות והמוני אנשים מצטופפים – אני לא איש משטרה ולא חוקר, אבל המשטרה צריכה להגיד מה קרה פה. אנחנו לא מארגני הלוויות ולא מאבטחי הלוויות. המשטרה תחקור ותבדוק. בהלוויה כזו המונית צריכים להסיק מסקנות. זה דבר רציני מאוד”.

 2. mayageffen83@gmail.com'

  ממש עצוב. משתתפת בצער המשפחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעבר לסרגל הכלים